Grožio kultas žiniasklaidoje

parašė , 2016-12-20 00:44

Krūtų didinimasSparčiai išpopuliarėjusiai plastinei chirurgijai įtakos turėjo daugybė įvairių veiksnių, kurie diktuoja ir kuria šiandien iškreiptą moters grožio kultą, kuris retai atitinka realybę. Jau nuo pat paauglystės mergaitės domisi tokiomis procedūromis, kaip nosies operacijos, krutu didinimas, riebalų nusiurbimas, net sėdmenų didinimas ar botulino injekcijos putlesnėms lūpoms. Tai yra didžiulė problema dėl kurios vis daugiau mergaičių turi žemą pasitikėjimą savimi bei kitų psichologinių problemų. Visą šią skaudžią realybę šiandien įtakoja du pagrindiniai veiksniai – žiniasklaida bei modelių agentūrų diktuojami standartai.

Istorija

Pažvelgus į storiją, nesunku pamatyti, jog moters grožis buvo suprantamas visiškai kitaip nei šiandien – putlaus sudėjimo moterys, šviesi ir skaisti oda, santūrūs drabužiai. Tai yra visiška priešingybė šiandienos tobulos merginos įvaizdžio, kuris neįsivaizduojamas be įdegusios odos, lieknų kūno linijų, trumpų suknelių, aukštakulnių ir ryškaus makiažo. Nors reikia pripažinti, jog tiek seniau, tiek ir šiandien yra išlikusių ir tų pačių standartų. Kalbant apie moters krūtinę, akivaizdu, kad visuomet buvo vertinama didesnė moters krūtinė, kuri nesąmoningai parodydavo, kad moteris yra sveika ir pajėgi išmaitinti savo vaikus.

Žiniasklaida

Šiandien didžiausią įtaką merginų mąstysenai daro žiniasklaida, kuri propoguoja nerealų vaizdą – visada tik plonas merginas, putlios lūpos, priauginti plaukai ir atviri rūbai. Tai vaizdas, kuriuo nuo mažens seka dauybė merginų. Šis grožio kultas yra rimta priežastis, kodėl vis daugiau merginų suserga tokiomis ligomis kaip anoreksija ir bulimija, siekdamos atrodyti, kaip žurnalo viršelyje, kuriame visuomet kūno linijos koreguojamos ir nuotraukų redagavimo programomis. Taip pat tai liečia ir krūtinę bei sėdmenis – nors krutu didinimas yra gan aktuali tema dažnai merginai, tačiau vis populiarėja ir sėdmenų didinimo operacijos.

Modelių agentūros

Dauguma merginų visuomet lygiuojasi į modelius, kuriuos mato vaikščiojančius podiumais su nuostabaus grožio rūbais. Nors šiandien modelių agentūros jau dažniau pradeda rengti ir normalaus sudėjimo merginų mados pasirodymus, tačiau vis dėlto aukštų ir nesvietiškai lieknų merginų kultas vis dar egzistuoja. Deja, gražiai atrodančios merginos ant podiumo gan dažnai užkulisiuose ir asmeniniame gyvenime kovoja su didžiulėmis psichologinėmis problemomis, todėl būtina apie tai kalbėti ir jaunas mergaites skatinti nepasiklysti šiose melo pinklėse, o mylėti save tokias, kokios yra.

Vienas atsakymas į “Grožio kultas žiniasklaidoje”

  1. Gerdabiustas says:

    Aš visada už pokyčius. Jeigu žmogus jaučia diskomfrotą, tai kodėl gi jam nepasidailinti savo kūno linijų? Taip ir pasitikėjimas savimi pakils ir pats sau gražus jausiesi.

Rašyti komentarą