Kaip veikia šaldytuvas

parašė , 2016-11-14 12:59

KainosKartais savo vaikams turime būti ne tik auklėtojai, globėjai, bet ir geriausi informacijos šaltiniai apie visą supantį pasaulį, net jeigu kartais turime tapti Wikipedia apie šaldytuvus. Nieko keisto, jeigu kelių metukų sulaukęs vaikas mūsų klausinėja, kaip veikia šaldytuvas – vaikui įdomu viskas. Blogiausia, kai suaugę žmonės vaikams nieko neaiškina, tik nusiunčia juos eiti pas ką nors kitą ir sužinoti ten, arba sako – kai užaugsi, sužinosi. Vaikai gali išaugti nuostabiais ir daug žinančiais žmonėmis, jeigu jau vaikystėje jų smalsumas bus patenkinamas ir stengiamasi jiems padėti suprasti daug mus supančių dalykų. Tad šiandien – paprastai ir aiškiai apie tai, kaip veikia šaldytuvas, jums, suaugusieji, kad, kai to paklaus vaikai, galėtumėte atsakyti.

Kompresorius

Šaldytuvuose, tarsi automobilio viduriuose, yra įtaisytas kompresorius. Ką gi jis ten veikia? Ogi sutrauki visus šalto oro garus ir didindamas spaudimą, priverčia veikti tam tikrą iš vamzdelių pagamintą gyvatuką, kuris vėliau spaudimą perleidžią į išplėtimo indą. Šaldytuvas, jeigu pastebėjote, yra priskiriamas prie kenksmingų buitinių atliekų, jo negalima tiesiog išmesti prie konteinerio. Mat jo viduje yra aplinkai kenksmingo skysčio, kitaip tariant skystų dujų, kurios priverčia tą gyvatuką atšalti. Prie to prisideda kompresoriaus darbas. Kai gyvatukas šąla, turime ir šaldytuvą, kurio skirtingose lentynose galima matyti visai skirtingą temperatūrą, jeigu taip yra suskurtas šaldytuvas.

Papildomos funkcijos

Iš šio esminio principo gimsta daug įvairių kitų dalykų, kuriuos galima būtų vadinti šaldytuvo plėtiniais. Gali būti taikoma bešerkšnio šaldymo funkcija. Jai atlikti, technologijos yra ištobulinamos taip, kad kameroje neatsirastų šerkšno. Turbūt ir senuose „Snaigė“ šaldytuvuose, gamintuose dar sovietmečiu, ne kartą matėte kameras, panašias į baltųjų meškų olas sniege. Taip kartais užšąla ir prišąla kameros vidus. Tačiau dabartiniai šaldytuvai šiuolaikinių technologijų dėka paprastai turi tikrai puikias šaldymo kameras, kurioms neprilygsta niekas. Jose oras tiesiog nuostabiai cirkuliuoja, visa šaldytuvo fizika veikia taip, kad tokių sniego pusnių nesusidarytų.

Šaldytuvai gali būti ir išmanūs, juose netgi gali būti integruoti liečiamieji ekranai su internetu. Jie leidžia labai lengvai padaryti tam tikrus dalykus, pirmiausia, pasirinkti nustatymus. Netgi šaldytuvo atitirpdymas dabar jau nėra toks mechaninis kaip anksčiau, ir jeigu norite tirpdyti šaldytuvą, tą padaryti jums pavyks daug lengviau. Taip pat išmaniuose šaldytuvuose galima lengvai panaudojus ekranėlį rasti ir receptus maistui, kurį turite ir laikote šaldytuvo viduje.

Rašyti komentarą