Klubų aprangos kodai

parašė , 2011-05-17 11:34

Kaip nesijausti balta varna, susirengus į naktinį klubą ne Vilniuje ar Mažeikiuose, bet didmiestyje, per dešimtmečius sugėrusiame snobiškiausias Europos madas? Siūlome susipažinti su Briuselių klubų aprangos kodais.

Naktinio klubo “Fiesta” afiša skelbia: “Norintieji patekti į mūsų klubą turi atitikti tinkamo elgesio kriterijus: jokių kepurių ir marškinėlių. Taip pat – jokių ekstravagantiškų šukuosenų.”

Pavarčius Briuselio naktinių klubų, barų ir diskotekų (KBD) internetinius puslapius, galima rasti daugybę panašių reikalavimų. Akivaizdu, kad kiekvienas klubas turi savas taisykles. Net dėl leidimo (arba ne) mūvėti sportinius batelius.

Atsipalaiduokite ir nesijauskite diskriminuojami. Reikalavimai aprangai nesusiję nei su jūsų odos spalva, nei su kilme, nei su statusu visuomenėje. Tai viso labo bandymas kurti aplinką, kurioje gerai jaustųsi klubo lankytojai.

Pagal reikalavimus aprangai, KBD Briuselyje būtų galima skirstyti į tam tikras kategorijas.

Firminių daikčiukų mugė. Kai kurie KBD, kurie laukia tik ypač prašmatniai, žavingai ir seksualiai apsirengusių svečių. Tokius reikalavimus paprastai padeda atitikti tokių firmų prekiniai ženklai kaip Dolce & Gabana, Dior, Gucci… Iš tokių KBD galima būtų paminėti “At Seven”, “Louise Gallery”.

Pilkųjų pelyčių urvelis. Kitai kategorijai priklauso KBD, kurie atiduoda duoklę klasikinei išvaizdai – megztinis, tvarkingos kelnės ir batai. Svarbu atrodyti nei per daug iššaukiamai, nei per daug seksualiai. Tokius reikalavimus taiko “Chez Johny”, “Le Jeux d’Hiver”.

Podiumas ir vitrina. Jei drabužiai neatspindi paskutinio mados klyksmo ir daugiau tinka kasdienei gatvės madai, į tokius KBD kaip “Le You”, “ Mad Club”, “ Strong gay” verčiau neverta kelti kojos. Paprasčiausiai bus pasiūlyta pasirinkti kitą vietą arba bus pasakyta, kad jau nebeįleidžiama.

Laisvės sala. Norintiems mūvėti džinsais ir sportiniais bateliais bei jaustis laisvai, o ne įspraustais į privalomą “uniformą”, turėtų rinktis tokius KBD, kaip “Fuse”, “Bulex”, “Next”. Jie noriai priima džinsuotus, atsipalaidavusius svečius.

Neformalų slėptuvė. Pankai, hipiai ir kiti neformalai taip gali rasti sau tinkamą KBD Briuselyje. Atitinkama apranga suderinta su atitinkamai sukurta KBD aplinka padeda išvengti disharmonijos pojūčio.

Po vaivorykšte. Gėjų ir lesbiečių KDB turi gana griežtus reikalavimus aprangai. Pavyzdžiui, gėjų naktinis klubas “Life after IML” iš savo narių reikalauja odos, gumos ir uniformų.

Tegyvuoja demokratija. Nemažai KBD neskiria jokio dėmesio aprangai. Kostiumuotas ar džinsuotas, pankiškai ar Dolce&Gabana gaminiu apsirengęs, tu vis tiek būsi įleistas vidun. Svarbu tik šypsotis.

Rašyti komentarą