Po žiemos užkūrėme židinį

parašė , 2017-03-10 11:56

Kovo mėnesį pagaliau pirmą kartą nuvažiavome į užšaldytą namą, kuriame buvo viskas, ko reikia, kad galėtum grąžinti gyvybę, tik reikėjo viską vėl pajungti. Rūsyje gulėjo durpiu substratai, buvo užsuktas vanduo visur, atjungtos visos vandens žarnos ir vamzdžiai, tik raudona mirksinti signalizacijos lemputė rodė gyvybės ženklus. Tiesa, mūsų sodyba tokia ne vienintelė. Dabar daug žmonių emigravo į užsienį, todėl namų, kurie žiemai užšaldomi, netrūksta. Galiausiai jie tampa tarsi vasarnamiais, nes čia atkanka vaikai ar anūkai tik vasarą. Mes čia pasirodėme jau pavasarį ir nutarėme sušildyti namus, pajungti vandenį, elektrą ir visa kita.

Pajungėme vandenį

DurpėsPirmasis iššūkis buvo vanduo. Kasmet labai baisu, kad kur nors to vandens visgi liks neišleisto ir dėl to sprogs koks vamzdis, klozetas ar kriauklė. Taigi, vanduo buvo paleistas, deja, ne taip jau ir sėkmingai – vamzdžio pasipylė rūdys, o vanduo bėgo labai silpnai. Kažkas buvo negerai, todėl teko kelias valandas plušėti, kol jau buvo galima džiaugtis normaliu tekančiu vandeniu.

Užkūrėme židinį durpėmis

Laimei, puikiai išsilaikė durpiu substratai. Šį kartą jungti pilno centralinio šildymo nebuvo reikalo, todėl didžiosios krosnies rūsyje nekūrėme. Ką darėme pirmiausia, tai pakūrėme šildymą viršuje, kur yra židinys. Tai mums leido susišildyti vieną aukštą, kuriame miegosime. Prakuroms naudojome labai plonas sausas lenteles, o kūrenome durpėmis. Turiu pasakyti, buvau pamiršusi, kaip puiku kūrenti židinį durpėmis – juk jos greitai įsidega ir ilgai dega. Tai tikrai nuostabi kuro rūšis. O kas smagiausia, tai visiškai lietuviška iškastinė medžiaga.

Išlindo musės, sušilo namai

Kaip visuomet, vos užkūrus durpėmis židinį, pradėjo šilti sienos ir jų plyšiai. Tuojau pat iš jų ėmė lįsti musės ir kiti užmigę žiemai vabzdžiai. Jiems teks numirti labai greitai – jau pirmadienį, kai mes išvažiuosime iš čia namo. O juk taip ir bus, nes tikrai neplanuojame likti čia, kai reikia į darbą. Taigi, toks namų šildymas buvo apgaulingas musėms, o mums smagus. Ką darysime kitą žiemą, dar neaišku, gal parduosime.

2 atsakymų į “Po žiemos užkūrėme židinį”

  1. patogus says:

    Na manau šiais laikais, kai yra tiek daug aplinkai draugiškų šildymo būdų, tai geriau ir juos naudoti… Juk kūrenant namus durpėmis tiek daug CO2 yra pagaminama…

  2. Aš manau kad židinio kūrenimas tiek ne efektyvus tiek labai teršiantis miesto orą šildymo būdas. Daug ekologiškiau šiuo atveju dujinis šildymas.

Rašyti komentarą