Domenai

parašė , 2012-12-11 10:42

Šiandien tinkle yra sukurta netoli 200’000 tinklalapių su lietuviškais “vardais” ir net beveik vienas milijardas užregistruotų internetinių tinklalapių visame pasaulyje. Tai sako, kad beveik kas 6 žmogus pasaulyje turi po asmeninę svetainę. Tiesa, šiandien nagrinėsime ne puslapius, o tuos jų pavadinimus – aiškinsimės kas tai yra, ir kaip juos gauti. Ypatingai nagrinėsime vieną, gana gudrų būdą įsigyti neįtikėtinai gerą tinklapio vardą.

domenaiišsiaiškinome, kad svetainės pavadinimas – tai domenas. Dėl domenų, tinklapius galime matyti tokiais URL, kaip “www.manopuslapis.lt”, o ne naršyti tam tikrą saitą įrašant IP adresus – t.y. įvairias skaičių kombinacijas. Nesunku suvokti, kaip tai palengvina mūsų gyvenimus – net jei kasdien lankotės tik 5-iuose saituose, įsiminti visų jų IP adresus tikrai būtų kiek nelengva.

Taigi, jei norite kurti internetinį puslapį, turite du variantus, kaip isigyti puslapio pavadinimą – domenai. 1, ypatingai lengvas, ir didelių pastangų nereikalaujantis būdas – tai domeno nusipirkimas iš šią galimybę suteikiančių bendrovių. Tai yra labai elementarus veiksmas, kurio net neverta aprašinėti.
Kur kas įdomesnis yra domenų gaudymas karantine. Kaip paaiškinti kas yra domenų gaudymas? Pakankamai paprastai. Kiekvienas domenas turi savo galiojimo laiką. Jis trunka nei daug, nei mažai – vienerius metus. Tada domeno savininkas gali rinktis – ar pratęsti savo projektą, ir tuo pačiu užmokėti papildomą pinigų sumą už domeno pratęsimą, ar puslapį užbaigti ir leisti kitam žmogui naudotis Jūsų domenu.

Štai čia ir prasideda įdomumas. Kai domeno galiojimas baigiasi, jis yra nukeliamas į karantiną. Kol domenas yra karantine, jo sąvininkas be problemų turi galimybę jį pratęsti. Tiesa, jei domeno sąvininkas negali to daryti, jį pradėti naudoti gali bet kuris kitas asmuo. problemų sukelia tai, , kad paprastai karantine domenai ilgam nebūna, nes prie vieno domeno karantine laukia daugiau, nei keli norintys, taigi, kai kurios bendrovės siūlo Jūsų ieškomo domeno gaudymo karantine paslaugą, kad Jūs taptumėte tuo, kuris įsigys tą domeną.

Kodėl domenų gaudymas yra labai paklausūs? Visų pirma dėl neblogų pavadinimų. Taip pat domenai karantine dažnai turi gerą reputaciją paieškose sistemose, taigi Jums neturėtų būti sunku prasimušti į pirmąsias vietas.

Taigi, jei norite užimto domeno, nepraraskite vilties – kreipkitės į domenų gaudymu iš karantino užsiimančias įmones, ir turbūt Jums pavyks gauti išsvajotą domeną.

Ar domėjotes kada greita paskola ar greitu kreditu? Daugiau informacijos apie juos galite rasti es-isidarbinimas.lt

Rašyti komentarą